Decoupage-warsztaty

Instruktor - Ewa Sadowska

Termin decoupage pochodzi od francuskiego czasownika decouper, czyli wycinać, lecz tak naprawdę technika decoupage przywędrowała do Europy z Chin. W swojej czystej, pierwotnej formie polega ona na wycinaniu motywów z papieru, naklejaniu ich na ozdabianą powierzchnię i wielokrotnym lakierowaniu tak, aby zniwelować różnicę pomiędzy powierzchnią a naklejonym wzorem, co pozwala stworzyć wrażenie jakby praca została namalowana.

Z czasem decoupage zaczął obrastać różnymi technikami plastycznymi i w jego obecnym kształcie naprawdę trudno o jednoznaczną definicję. Niesamowite jest to, że decoupage nie wymaga przygotowania plastycznego i techniki tej mogą nauczyć się osoby nie posiadające wykształcenia artystycznego.

 ***

Tematyka warsztatów przez nas prowadzonych jest urozmaicona, a praca wykonywana na kursie zawiera w sobie kilka technik-postarzanie, cieniowanie monochromatyczne, podmalunek, szablon. Projekty są wymagające ale praca daje kursantkom wiele radości i jednocześnie możliwość zapoznania się z kilkoma technikami towarzyszącymi klasycznemu decoupage'owi!!!
NA WARSZTATY ZAPRASZAMY DO NASZEGO SKLEPU I PRACOWNI - Łódź ul. Piłsudskiego 92

***
***

przykładowe prace wykonywane na kursach: