Scrapbooking


Scrapbooking to przede wszystkim metoda ozdabiania stron albumów fotograficznych i zamykania pojedynczych zdjęć w ozdobnych kompozycjach. Podstawowymi materiałami do ozdabiania są: kolorowy papier, nożyczki do wycinania profilu, ćwieki, ozdobne nity, urządzenia do ich mocowania, klej, ale możliwości jest o wiele więcej.

Na warsztatach poznamy różne typy prac scrapbookingowych począwszy od tzw. LO czyli kompozycji dużego formatu, z reguły ze zdjęciem/zdjęciami, poprzez drobne formy minialbumów, ramek do dużego albumu. Istotną częścią scrapbookingu stało się też alterowanie czyli ozdabianie i nadawanie nowego życia przedmiotom codziennego użytku oraz tworzenie ozdób świątecznych, notesów, obrazków etc.


Album:

LO/Scrapy 30x30:

Inne, czyli notesy, babeczki, zakładki:

Własnoręcznie wykonana kartka z życzeniami dla naszych najbliższych to niezwykle miły, pochodzący prosto z serca upominek.
Nasze kursy są teoretycznie na poziomie podstawowym, jednak jako zdecydowanie intensywnie kreatywne pozwalają uczestnikom na poznanie różnych metod tworzenia i następnie wykazanie się własną inwencją przy wykorzystaniu ich w procesie tworzenia prac. Uczymy się korzystania z narzędzi i materiałów, poznajemy różne sposoby pracy, ale nie ograniczamy się do jednej techniki.
Każdy kurs ma przyjęte pewne złożenia, cele do zrealizowania, ale zawsze bierzemy pod uwagę chęci i zaangażowanie uczestników - ma to olbrzymi wpływ na przebieg spotkania. Warsztaty kartkowe to po prostu spotkanie, które ma nam pomóc wystartować z nowym hobby czy rozwinąć swoją pasję, możemy tu nie tylko nauczyć się kilku rzeczy, ale także porozmawiać, popróbować nieznanych wcześniej narzędzi czy materiałów i w twórczej atmosferze miło spędzić czas.

 ***