sobota, 15 grudnia 2012

Gwiazdki i śnieżynki na choinkę i nie tylko

Kamila Ignasiak
Beata Konefał-Trzaska
 
Masa plastyczna to doskonały pomysł na świąteczne dekoracje. W ozdoby z niej wykonane możemy ubrać dom, choinkę ale także prezenty, stół...
Jest wiele rodzajów gotowych mas plastycznych, które dają bardzo różnorodne możliwości, więc warto po nie sięgać jeśli nie mamy czasu na samodzielne przygotowanie mas – jest to też doskonały pomysł na spędzenia czasu z dziećmi. Na czas świąt idealne będą gwiazdki i śnieżynki... oraz wszystko to, co nam wyobraźnia podpowie.


Potrzebne materiały:
  • masa plastyczna (gotowa, lub     samodzielnie przygotowana *)
  • foremki do ciastek   
  • wałek    
  • stemple **
  • patyczek szaszłykowy

* jeśli chcesz samodzielnie wykonać masę plastyczną - w internecie jest wiele przepisów;
** jeśli nie posiadasz stempli, możesz użyć innych fakturowanych rzeczy np. koronkowych serwet, ozdobnych gałek do szafek...

Przygotowujemy potrzebne materiały i narzędzia.   
Rozwałkowujemy masę.   

 
 

Wykrawamy kształty.  


Odciskamy wzory.   Jeśli chcemy aby nasze kształty miały otwory na tasiemkę – zróbmy je za pomocą patyczka do szaszłyków. Zostawiamy wszystko rozłożone na papierze do wyschnięcia (pamiętajmy o przekładaniu wyciętych kształtów, by schły równomiernie). 

 
Przygotowane ozdoby możemy zostawić w stanie surowym, pomalować, polakierować,     pobrokatować...    

RADA! Przy robieniu własnej masy plastycznej (np. masy solnej) możemy od razu dodać do części kakao – dzięki temu uzyskamy od razu efekt pierniczków. Jeśli dodamy przyprawy korzennej będą także pachnieć! 
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękujemy za Twoją opinię