poniedziałek, 10 grudnia 2012

Święta w klimacie Vintage

Konkurs trwa, a teraz czas na inspiracji cz.1!!!

***
 
Za oknem zaspy białego puchu, skrzące się w świetle latarni i śnieg skrzypiący pod nogami. Na szybach mróz namalował piękne lodowe obrazy... W środku ciepło i przyjemnie, na kominku płonie ogień, w rogu pachnąca lasem choinka mieni się kolorowymi światełkami, ubrana w sukienkę z pysznych pierników, złoconych orzechów, kokardek i delikatnych bombek. Cała rodzina siedzi na wielkiej, miękkiej kanapie, dzieciaki na dywanie przed kominkiem zachwycone odpakowują prezenty, a przez okienny lufcik zagląda Święty Mikołaj... 


To mój obraz idealnych Świąt - ciepłych, rodzinnych, bez pośpiechu, zgiełku i niepotrzebnych nerwów. Święta w klimacie Vintage - w tradycyjnej zielono-czerwono-złotej kolorystyce. Barwy są przydymione, przybrudzone - jakby nadgryzione zębem czasu...

Jeśli i Wy lubicie Święta w takiej oprawie zachęcam do samodzielnego wykonania kilku drobnych ozdób i dodatków - tworzących spójną całość.

Moje propozycje to:
- zawieszki w kształcie sopla i dzwoneczka - do powieszenia np na choince czy w oknie
- mały wianuszek ozdobiony gazą i koronką oraz retro obrazkiem
- rozetkowa niewielka ozdoba choinkowa - zamocowana na sznureczku lub na .. bieliźnianym spinaczu
- zawieszki do prezentów
- obrączki na serwetki
- rożek na drobne smakołyki dla dzieciaków
- zimowy domek do postawienia np na kominku czy parapecie

We wszystkich pracach zastosowałam zbliżone materiały i dodatki - charakterystyczne dla stylu vintage. Świetnie pasują tutaj antyczne, metalowe ćwieki, ćwieki-perełki, zafarbowane w kawie: bawełniana koronka i kawałeczki gazy. Nie mogło również zabraknąć postarzeń za pomocą brązowych tuszów i papieru ściernego. Dodatkowo w większości ozdób wystąpił motyw papierowej rozety z ozdobnym brzegiem, który idealnie wpisuje się w klimat.

Zwolnijcie, cieszcie się tym wspólnie spędzonym czasem... Poczujcie MAGIĘ ŚWIĄT, a własnoręcznie, wspólnie wykonane ozdoby niech będą dodatkowym magicznym akcentem.

Kamila Ignasiak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękujemy za Twoją opinię